skip to Main Content
Karagöl Artvin

Karagöl Artvin

Karagöl Borçka doğası bozulmamış muazzam bir yerdir. Artvin’den 60 kilometre uzakta olan bu göl’ün çevresinde Trekking (doğa yürüyüşü) yapacak yerler bulunmakta fakat gölün yanında kamp yapmak yasak. Ormanlık alanda ya da kamp alanlarında kamp yapabilir, konaklayabilirsiniz. Kamp alanı temiz ve tuvalet imkanı bulunmakta (ücretsiz). Aynı zamanda kamp alanının yakınlarında sosyal tesis de bulunmakta. Gölün görüntüsü ve temizliği muhteşem gölün içerisinde bol sayıda kırmızı pullu alabalık bulunmakta fakat avlanması serbest mi yasak mı bilmiyoruz. Kamp alanı yakınlarında vahşi hayvanların yaşadığını da unutmamak gerek. Bölgede olan başlıca hayvanlar Bozayı, vaşak, sincap, kurt, gelincik, çakal, ceylan, yaban keçisi, porsuk gibi birçok hayvan bulunmakta. Bölgede sadece kamp ya da doğa yürüyüşü yapmak yerine tekne turu da yapabilirsiniz.

Karagöl’de Ne Yapılabilir?

Borçka Karagöl Kayık Turu
Borça Karagöl

Kayık Turu

Bölgede bulunan kayıklarla gölün etrafını gezebilir ve anın tadını çıkartabilirsiniz. Bölgede bulunan kayıklar dakika usulü olarak kiralanıyor ve dakika başına 1 TL alınmakta.

Doğa Yürüyüşü

Karagöl Artvin
Karagöl Artvin

Karagöl’ün çevresini saran bu yolda doğa ile iç içe olacağınız bir yürüyüş yapabilirsiniz. Doğa ile iç içe olacağınız için tedbirsiz gitmenizi önermem. 1 düdük bile hayati önem taşırken kesinlikle önlem almadan, tek başınıza gitmeyin.

Kampçılık

Karagöl’e pek çok nedenden dolayı gelebilirsiniz fakat kabul etmelisiniz ki burası kampçılar için adeta bir cennet. Bölgede ki yaban hayatı, Yoğun bir iş temponuz varsa ve stres altında çalışıyorsanız burası sizin kaçamak yapabileceğiniz güzel bir yer olacaktır. Yürüyüş, Kamp, Fotoğrafçılık ve balık tutabileceğiniz bu yeri aklınızın bir kenarına yazın çünkü buranın havası bambaşka.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ofis Mobilyaları
Back To Top
×Close search
Ara